Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Aloe vera, áldásos gyógynövény nyáron is

2017. 07. 20. 20:37
Forrás: termalfurdo.hu
Egészség
A csodás növénynek számtalan pozitív hatása bizonyított, ráadásul ott zöldell sokunk szobájában vagy teraszán. A tömör zöld levelek nedve rendkívül hatékonyan használható mind a szépségiparban, mind a gyógyítás területén.
Az aloe vera Afrika száraz éghajlatú vidékeiről származik, manapság leginkább a dél-amerikai kontinensen, az USA déli részén és a Földközi tenger mellett termesztik. Évezredek óta használják az emberek, Egyiptomban az örök élet szimbóluma volt, az ókori katonák sebgyógyításra, Kleopátra királynő pedig bőrápolásra használta a növény levét. Az aloénak mintegy 250-300 fajtája létezik, de ebből csak néhány rendelkezik gyógyító hatással. Hosszú, vastag és húsos levelei vannak, a növény belsejében található az értékes, áttetsző gél, melyet leginkább gyulladáscsökkentő, gombaölő, antibiotikus és regeneráló hatása miatt értékelnek. A növénynek magas az enzimtartalma, emellett antioxidáns, erősíti a sejtek anyagcseréjét. A használata ajánlott allergiás folyamatok, egyes bőrbetegségek, csípések, ízületi és reumás panaszok, székrekedés, magas vércukorszint esetén, de az immunrendszer erősítésében is élen jár. Összegyűjtöttünk néhány példát, pontosan mire is használhatjuk – különösképp nyáron – az aloe verát!
1. Talán a legfontosabb: napégés ellen rendkívül hatékonyan használható az aloe vera. Belekeverhetjük a testápoló krémbe, de készíthetünk aloés permetet is, amellyel lefújhatjuk az égő bőrfelületet. Nagyon kellemes, ha aloe gélt, vagy aloés permetet jégkocka tartóban lefagyasztunk és azzal kenegetjük a sajgó felületet.
2. Nemcsak a leégett bőrre, de a kiszáradt ajkakra is hatékony megoldást kínál az aloe. Kókuszolajjal és vazelinnel összekeverve remek szájbalzsam készülhet belőle.
3. Ha nyáron, a sok strandolás, a napfény vagy sós homok következtében kiszárad és töredezik a körmünk, remek megoldás lehet az aloe vera gél, amely erősíti és fényesíti a körmöket is. Használjuk rendszeresen, „súlyosabb” esetben este akár nagyobb mennyiséget is kenhetünk a körmünkre, éjszakára cérnakesztyűt húzva kímélhetjük meg az ágyneműt.
4. Az aloe vera sok más hatóanyag mellett pektint is tartalmaz, ami hatékony a korpásodás ellen, így hajápoló szernek sem utolsó. Nem túl szép kiegészítője egy romantikus nyárestének a vállakra hulló fehér „hópihe”, érdemes tehát aloés géllel bekenni a fejbőrt hajmosás után, éjszakára rajta hagyni, majd reggel lemosni.
5. Egy-egy buli után a kialvatlanság eltüntetésében is hatékony szerepet kaphat az aloe vera. A növény természetes gyulladáscsökkentő hatású, így – különösen lehűtve – segíthet a szem alatti karikák és duzzanatok eltüntetésében.
6. A nyári hónapokban a szúnyogok és rovarok is okozhatnak kellemetlen perceket. A csípések kezelésére is jó az aloe vera, amely nemcsak a gyulladást csökkenti, de a viszketést is csillapítja. A vörös és viszkető bőrfelületre mindig csak kisebb mennyiséget kell tenni, viszont érdemes naponta két-három alkalommal kezelni a sérült részt. Jó ha a kezelés után szabadon hagyjuk a bőrt.
7. Az aloe vera nemcsak külsőleg használható, hanem ital is készíthető belőle. Az aloe fogyasztásával erősíthetjük immunrendszerünket, de rendszeres használata az emésztőrendszer működését is javítja. Sok rostot tartalmaz, így székrekedés esetén rendkívül jó választás.
8. Aloe gélt vagy folyadékot vásárolhatunk a boltban is, de elkészíthetjük házilag is. Be kell szereznünk a megfelelő növényt – mindig kérjük ki szakember tanácsát – majd vágjuk le a levelét közvetlenül a tövénél. Le kell fejtenünk a külső, zöld rétegeket és a végén megmaradó zselét pürésíteni. Sötét falú üvegben hetekig is eltartható.
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...