Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Öt kevésbé ismert házi praktika a megfázás ellen

2016. 10. 05. 19:30
Forrás: termalfurdo.hu
Egészség
Megfázás esetén a kamilla, a hársfatea vagy a gyömbér jótékony hatásairól már sokat hallottunk, ezért hadd mutassunk most néhány kevésbé ismert házi fortélyt a köhögés és a nátha kezelésére, az immunrendszer erősítésére!
Az őszi időszakot csak kevesen ússzák meg megfázás nélkül. Ha csak ennyi a tünetünk, ha még nincs magas láz, vagy egyéb panasz, nem kell azonnal a kemikáliák után nyúlni.
 
A természet számos gyógynövényt kínál a tipikus megfázásos tünetek enyhítésére. Jó, ha tudjuk, a vegyi anyagokból előállított „tünetmentesítő bombák” óriási megterhelést jelentenek a szervezet számára, ezzel szemben a természetes szerek nemcsak a tüneteket kezelik, hanem erősítik is a szervezet immunrendszerét, amely így legközelebb már kevésbé lesz védtelen a bacilusokkal szemben.
 
Az inhalálás gyógyító hatását, a gőz erejét már a vízkúrák atyja Sebastian Kneipp is ismerte és elismerte. A forró levegő és a hozzáadott illóolajok elpusztítják a betegséget okozó baktériumokat. De vajon melyik illóolajat válasszuk? A fenyő, az eukaliptusz vagy a borsmenta olaj nagyon hatékony e célra, elég csupán néhány cseppet hozzáadni a gőzölgő vízhez. A mix hatékony kiegészítője lehet még a zsálya vagy a kakukkfű, amelyek csodálatos illata valódi csodafegyver az influenzás tünetek ellen.
 
Kevesen tudják, de a narancsból készült forrázat csökkenti a lázat. Vágjunk össze két egész narancsot, héjastól. Helyezzük a narancskockákat egy tálba, hintsük meg cukorral, majd öntsünk rá fél liter forró vizet. Hagyjuk ázni, majd facsarjuk ki a gyümölcsdarabokat. Végül, ha kihűlt, fogyasszuk el kortyonként az édes folyadékot.

 
A fokhagyma sokrétű gyógyhatásai már elődeink is igen nagyra értékelték. Megfázás vagy influenza esetén érdemes minél több fokhagymát fogyasztani. A szétnyomott gerezdet a legjobb egy tányér forró húslevesbe beletenni, de forró teában elkeverve is nagyon hatékony.
 
A málna leve jó példa arra, hogy a gyógyszer nem feltétlenül keserű, hanem lehet finom és édes is. A málnával való lázcsillapítás nem mai találmány, régóta használják már. A régi időkben külön adagokat főztek be a szezon alatt arra a célra, hogy ha ősszel megtalálja a családot a betegség, akkor legyen mivel gyógyítani és a lázat csillapítani. A málnaszemek leve csökkenti a lázat, ráadásul a gyerekek biztosan sokkal szívesebben fogadják, mint a keserű orvosságot.
 
Ugyancsak régi „segédeszköz” az orvosi pemetefű, amelyet már az ókori Görögországban is előszeretettel használtak, a mi generációnk pedig leginkább „orvosi pemetefű cukorka” formájában ismeri. Pemetefű elixír otthon is készíthető, nem kell hozzá más, mint pemetefű, édeskömény mag, kúpvirág gyökér és egy kis fehérbor. A gyógynövényekből 3-3 kanálnyit kell összekeverni, majd egy liter borban 4-5 percig főzni. Ha kihűlt mézzel ízesíthetjük, és egész nap fogyaszthatjuk a készítményt.
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...