Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Szépségápolás: öt hiba, amit szinte mindenki elkövet

2015. 08. 31. 06:58
Forrás: termalfurdo.hu
Wellness
Meglehetősen könnyű ártalmas szépségápolási szokásokat kialakítani, azonban idővel ezek komoly károkat okozhatnak.
Mindenkinek vannak rossz szépségápolási rutinjai, hiszen senki sem tökéletes. Ráadásul mikor a saját kezeléseinkről van szó, hajlamosabbak vagyunk spórolni az idővel és az energiával, hiszen úgyse tudja meg senki sem. Ellenben, ha bőrünk vagy hajunk beszélni tudna, könyörögne, hogy hagyjunk fel a rossz szokásokkal. Tartson egy kis önvizsgálatot, ön melyiket követi el az alábbi öt leggyakoribb „bűnből”, melyek hosszútávon jelentős károkat okozhatnak.

1. Soha nem mossuk ki a keféinket

Bár tudjuk, hogy rendszeresen ki kellene tisztítani a keféket, mivel nem néznek ki olyan koszosnak, gyakran elhanyagoljuk ezt a tevékenységet. Minden alaklommal, amikor azt olvassuk, hogy bizony nem ártana rendben tartani azokat a keféket, kicsit elszégyelljük magunkat, de végül is úgysem tudja meg senki.
Mi is a probléma ezzel? A baktériumok. Annak ellenére, hogy tisztának tűnnek és érződnek, a kefék bacikkal, sőt penésszel töltik meg a pórusainkat. Ennek következtében fertőzések, vagy leginkább pattanások alakulnak ki. Ha rejtélyes bőrproblémákkal küzd, érdemes nagyobb figyelmet fordítania az eszközök tisztántartására.

2. Sminkben alszunk el

Mikor késő este és kimerülten érünk haza, arcunk megmosása hirtelen rettegett megpróbáltatásnak tűnik. Érezzük ugyan arcunkon a smink kellemetlen maradványait, azonban semmi sem tűnik fontosabbnak, mint hogy minél hamarabb bemásszunk az ágyba. Tudjuk, hogy nem jó a pórusoknak, de tényleg annyit számít még néhány óra tisztítás nélkül?
Mi is a probléma ezzel? A smink nem az egyetlen dolog, amit ágyba viszünk ilyenkor. Jön vele a verejték és a különböző szennyeződések is, amik a nap folyamán rajtunk ragadtak. Miközben mi álomországban kalandozunk, a párnánk jó mélyen bemasszírozza bőrünkbe ezt a láthatatlan koszhalmazt. Vagyis nem árt az eszünkbe vésni, minden alkalommal, mikor nem mosunk arcunk, szinte könyörgünk a pattanásokért.

3. Túlzásba vitt bőrradírozás

Nincs is jobb érzés annál, mint mikor egy alapos hámlasztás után patyolat tiszta lesz a bőrünk. A bőrradírozás remek módszer arra, hogy eltávolítsuk az elhalt hámsejteket és könnyebben felszívódjanak a hidratáló krémek és olajok, ráadásul remek érzés is, szinte már-már függővé tesz. Mielőtt észrevennék, naponta használjuk a bőrradírt.
Mi is a probléma ezzel? Bánjunk kíméletesen a bőrünkkel. Legyen a bőrradírban cukor vagy különböző magok héja, azok az apró szemcsék nem ismernek kíméletet. Ha túl intenzíven vagy túl sokat használjuk, irritálhatjuk vagy akár fel is sérthetjük a pórusainkat, ami enyhe pirosodást vagy apró foltokat eredményezhet. Csökkentsük a radírozást heti 1-3 alkalomra és nézzük meg, hogyan tetszik a bőrünknek.

4. Nem használunk napkrémet

Végül is nem a strandra készülünk és nem is olyan napos az idő. Valószínűleg nem leszünk sokat a szabadban, szóval minek használjunk napkrémet?
Mi is a probléma ezzel? Egy jó napkrém megvédi a bőrünket a ráncoktól, a szeplőktől és a korai öregedéstől és akkor még nem is beszéltünk a bőrrákról; így ha csak egy rossz szokástól szabadulunk meg az ötből, akkor ez legyen az. A nap még felhős időben is komoly károkat tud okozni, vagyis nem érdemes azon gondolkozni, hogy kell-e napkrém, a legjobb, ha ugyanolyan evidenciaként kezeljük, mint a reggeli fogmosást. Ha mást nem, legalább használjunk olyan hidratáló krémet, ami egyben az UV-sugárzástól is véd.

5. Meggondolatlan hajformázás

Az hogy jól nézzünk ki, időnként némi munkát is igényel. De nem elég, ha gyorsan megszárítjuk, majd kiegyenesítjük vagy begöndörítjük a hajunkat egy jó kis hajformázó segítségével? Kinek van kedve még egyéb termékekkel vacakolni, főleg ha végeredmény kinézetre nagyjából ugyanaz?
Mi is a probléma ezzel? A hajkárosodás egyik fő okozója a hajformázó. Kezdetben nem látni a hatást, ezért olyan könnyű megragadni ennél a káros szokásnál. De gondoljunk csak bele, milyen forró az a hajformázó és hogy valójában mit is csinál a tincseinkkel. Az a sok melegítés, vasalás és „pirítás” előbb-utóbb kimutatja a foga fehérjét és hajkoronánk száraz, törékeny szalmakazallá változik. Ha hajformázóhoz nyúlunk, próbáljuk ne túlságosan forrón használni, és lehetőleg ne mindennap, továbbá mindig alkalmazzunk olyan készítményt is, ami megvédi hajunkat a hőtől.
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...