Quantcast

Aktuális akciók
Őszi wellness akciókŐszi wellness akciók

Az aromaterápia jótékony hatásai

2024. 05. 17. 08:00
Forrás: termalfurdo.hu
Egészség
Citromolajat szorongásra, kamillát a depresszió kezelésére, zsályát, hogy több energiánk legyen, homoktövis olajat műtét után. Az aromaterápiát számtalan esetben hívhatjuk segítségül gyógyító és terápiás céllal.

Mikor fordulhatunk az aromaterápiához?

Amikor szorongunk, úgy érezzük, nagyon stresszes az életünk, enyhítenénk a depresszió tüneteit, növelnénk a napi energia szintünket, felgyorsítanánk a gyógyulási folyamatokat, amikor már nem hat a fejfájás- vagy fájdalomcsillapító. Ha nyugodtabban szeretnénk aludni, megerősítenénk immunrendszerünket, és helyretennénk emésztésünket, vérkeringésünket.

De mi is ez pontosan?

Egy olyan lenyűgöző gyógyító alternatíva, amikor olyan illékony növényi anyagokat használunk fel, amik illóolajként is ismeretesek, és sok, betegségből való felgyógyulást inhaláló, párologtató módon képesek elősegíteni. Van, aki csak a hangulata vagy kognitív érzékeinek javítására használja. Már a 11. század óta ismerik, amikor a gőzlepárlás először lehetővé tette az illóolajok növényi anyagokból való megfelelő kivonását. Azóta szinte minden országban elterjedt, de leginkább Indiában, Franciaországban, Angliában és az Egyesült Államokban gyakorolják. Ha néhány olajat összekombinálunk, úgy hatékonyabb hatást fejtenek ki, mint önmagukban, azonban ha helytelenül keverünk össze, akár mérgező is lehet, így szakszerűen kell alkalmazni.

Milyen illóolajokat használjunk?

Legelterjedtebb és legnépszerűbb alkalmazása a stressz ellen, amit otthonról is elvégezhetünk, az aromás vegyületek nyugtatóként hatnak az elmére és segítenek kiküszöbölni a szorongást. Ezekre a leghatásosabbak a citromolaj, a levendula, a bergamot, a borsmenta, a vetiver és az ylang-ylang illóolaj.
A depresszió kezelésére kiegészítő kezelésként kiváló, a legtöbb szakember a borsmentát, kamillát, levendulát és a jázmint javasolja.
Az idősebb emberek gyakori betegsége a hosszú és rövidtávú emlékezetkiesés. Bár az Alzheimer-kór még mindig gyógyíthatatlan betegségnek számít, az állapot lassítására, az agy számára hasznos lehet a sáfrányolaj, melynek jól ismert memóriajavító hatása.
Energiaszintünk növeléséhez a legjobb illóolajok a fekete bors, kardamom, fahéj, szegfűszeg, jázmin, teafa, rozmaring és zsálya.
Műtétek és betegségek után a szervezetnek szüksége van regenerálásra, ha ezt a folyamatot szeretnénk felgyorsítani, erre is léteznek antimikrobiális tulajdonságairól ismert olajok, mint a levendula, a málna, a csipkebogyó, a szalmagyopár és a homoktövis illóolaj.
Az aromaterápia jótékony hatásai
Ha már hozzászoktunk a fejfájás csillapítókhoz, annál kevésbé érezzük hatását, így érdemes kipróbálni a migrén csökkentésére a borsmentát, eukaliptuszt, szantálfát és rozmaring illóolajat.
Ha kiegyensúlyozott és nyugodt alvásra vágyunk, akkor nyugtató hatást gyakorolnak a testre: a levendula, a kamilla, a jázmin, a benzoin, a neroli, a rózsa, a szantálfa, és az ylang-ylang illóolajok.
Immunrendszerünk erősítésére oregánót, tömjént, citromot, borsmentát, fahéjat és eukaliptusz illóolajat javasolnak a szakértők, számos betegségtől, fertőzéstől megszabadíthatnak minket, ha rendszeresen alkalmazzuk.
Emésztőrendszerünk zavarai közül a székrekedésre, puffadásra, anyagcserénk felgyorsítására a citrus ízek, valamint a gyömbér, kapor, édeskömény, kamilla, sáfrány és levendula a leghatékonyabb.
Ha mi is elkezdenénk alkalmazni e gyógymódot, előtte mindenképp konzultáljunk orvossal, és ügyeljünk arra, hogy jó minőségű illóolajokat szerezzünk be, és szakértő nélkül ne keverjük őket.
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...