Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Top 10 különleges masszázsélmény

2013. 06. 04. 14:10
Forrás: termalfurdo.hu
Wellness
Manapság egyre különlegesebb, már-már furcsább masszázsokról hallani. Segítünk picit eligazodni a masszázsélmények dinamikusan változó birodalmában.

1. Csokoládé masszázs

Mire jó a csokoládé masszázs?
A csokimasszázs fizikai és mentális állapotunkra gyakorolt befolyása egyaránt jelentős. Közismert endorfintermelő hatása miatt már önmagában alkalmas a test és a lélek harmonikus feltöltésére. A kezelés során a páciens szervezetében boldogsághormonok szabadulnak fel, így a masszázs kellemes relaxációs és stressz-csökkentő hatása mellett még közérzetünk javítására is alkalmas. Másfelől a kakaótartalmú csokoládé rendkívül jó hatással van bőrünkre, pótolja a hiányzó ásványi anyagokat, valamint hidratálja, feszesíti és bársonyosan simává teszi azt. Hatása nem merül ki ennyiben, fokozza a nyirok keringését, méregtelenít és energetizál. Kiválóan alkalmas érbetegségre, vérnyomáscsökkentésre, fáradtság ellen, hasmenés- illetve székrekedés ellen, különböző bőrproblémák kezelésére, sőt még antidepresszánsként is megállja a helyét.
Miből áll egy ilyen kezelés?
A csokimasszázs során általában cukor és tartósítószermentes nyers csokoládét használnak. Ezt az alapanyagot bőrtípustól függően valamilyen növényi olajjal vegyítik (mandula vagy jojoba). A csokis kezelés alapja lényegében megegyezik a hagyományosnak mondható olajos masszázséval, a különbséget természetesen az alapanyag, azaz a felmelegített csoki adja. A kezelés során a masszőr feladata, hogy az egész testbe bejuttassa a csoki jótékony hatóanyagait. A masszázs után a krémet még 10-15 percig a bőrön hagyják, így a bőrtápláló hatóanyagok mélyen beszívódhatnak a vendég bőrébe.
Kinek ajánlott?
Mindenkinek, aki különleges pihentető kikapcsolódásra vágyik vagy szeretne megszabadulni a mindennapi stressztől.

2. Aromaterápiás masszázs

Mire jó az aromaterápiás masszázs?
Az aromaterápia olyan kezelés, ami az illóolajok bőrbe történő masszírozásakor fejti ki jótékony hatását. Az illóolajokkal történő masszázs egyaránt jó hatással van testi-lelki állapotunkra. A masszázs e formája javítja szervezetünk állóképességét, így gyakran alkalmazzák a különböző kórokkal szembeni megelőzésre. Azonban nemcsak a megelőzés hatékony eszköze, gombaölő, baktériumölő és gyulladáscsökkentő hatása miatt betegségek kezelésére is kiválóan alkalmas. A masszázs során a különböző illóolajok még inkább segíti az izmok ellazulását, így hatékony segítséget nyújtanak a stressz levezetésében, a feszültség feloldásában és a fáradtság leküzdésében. Ezen kívül serkentik a nyirokrendszert és jó hatással vannak a keringésre is. Mivel az aromaterápiás kezelés fokozza a szervezet természetes méregtelenítését megfiatalítja, táplálja és tisztítja bőrünket.
Miből áll egy ilyen kezelés?
Az aromaterápiás masszázs során a masszőr általában lassú, gyengéd, masszázsfogásokat alkalmazva segíti az olaj bőrbejutását. Az aromaterápiás kezelések különlegessége, hogy nem csupán a bőrbe juttatva járnak eredménnyel, már belélegezve is gyógyító vagy relaxáló hatással bírnak.
Kinek ajánlott?
Mindenkinek, aki fáradékony vagy stresszes életet él és szeretne kikapcsolódni, illetve szeretné fokozni szervezete ellenállóképességét.

3. Mézes masszázs

Mire jó a mézes masszázs?
A mézmasszázs elsősorban erős méregtelenítő és salaktalanító hatása miatt ismert. Ezen kívül a méz szabályozza, helyreállítja és harmonizálja a test energiaáramlását, fájdalomcsillapító hatását pedig reflektorikus úton fejti ki. Emellett a kezelés eredményeként a bőr megfiatalodik, puhává és egészségessé válik, a testkontúrok megerősödnek. Lélekre gyakorolt hatása sem hagyható figyelmen kívül, a mézes masszázs oldja a feszültségeket, ellazítja a megfeszült izmokat ami miatt gyakran alkalmazzák a teljesítmény és általános jólét fokozására is.
Miből áll egy ilyen kezelés?
A mézes masszázs technikája valójában teljesen eltér a hagyományosan ismert masszázstechnikákétól. A kezelés lényegét egyfajta vákuumhatás létrehozása jelenti. Először a masszőr felviszi a mézet a bőrre, ezután rányomja kezeit a bekent bőrfelületre, majd felemelve azt megemeli a bőrt. E mozdulat ismétlésével hozza létre a vákuumhatást, aminek hatására a kezelt területen fokozódik a vérbőség, a bőr pórusai kitágulnak. Az így kitágult pórusokon keresztül jut be a méz a szervezetbe. A hatóanyagok mélyen a bőr alá hatolva méregtelenítik a bőr alatti szöveteket, így a vákuumhatás következtében a bőrben felhalmozott salakanyagok távoznak a szervezetből.
Kinek ajánlott?
Méregtelenítő hatása miatt gyakorlatilag mindenki számára ajánlott. Különösen alkalmas depresszió, izom és ízületi panaszok, migrén és krónikus kimerültség kezelésére.

4. Lávaköves masszázs

Mire jó a lávaköves masszázs?
Lávaköves masszázs során a masszőr az általános masszírozó technikák hatását vulkanikus kőzetek különleges tulajdonságainak használatával erősíti. A módszert többnyire aromaterápiás eszközökkel egészítik ki, így fokozva a kezelés szervezetre gyakorolt harmonizáló hatását. A lávaköves masszázs serkenti a vérkeringést, segíti a nyirokkeringés javítását, a szervezet méregtelenítését, valamint az izmok ellazulását. Ezen kívül lélektani hatásokkal bír, például enyhíti az álmatlanságot. A fentiek mellett bőrre gyakorolt jótékony hatása sem elhanyagolható.
Miből áll egy ilyen kezelés?
Lávaköves masszázs alkalmával a masszőr 40-60 C-ra felhevített lávakövet (bazaltot) helyez fel a páciens különböző energiaközpontjai mentén a testre. A kezelés során különleges masszázsfogásokat alkalmaznak, ami segíti az energiaáramlást és oldja a stresszt, így javítva a közérzetet. A lávaköves masszázsnak rendkívül sokféle technikája terjedt el, az, hogy melyiket alkalmazzák nemcsak régiónként tér el, hanem attól is függ, hogy a páciens milyen okkal keresi fel a masszőrt.
Kinek ajánlott?
Stresszoldó hatása miatt gyakorlatilag bárkinek érdemes kipróbálni.

5. Svéd masszázs

Mire jó a svéd masszázs?
A svéd masszázs az egyik legismertebb masszázsforma, gyakori alkalmazásának oka, hogy a kezelés az egész testre kiterjed, a masszőr átmasszírozza az izmokat, inakat és izületeket is. A svéd masszázs egyaránt alkalmas a stressz okozta izompanaszok és az alvászavarok kezelésére, a relaxáció elősegítésére. A masszázs hatására az izmok teljesítőképessége növelhető, így gyakran alkalmazzák mozgásterápia során is. Fizikai és neurohormonális hatása miatt elősegíti a betegségek gyógyulását, enyhíti az azokból adódó krónikus fájdalmat, sőt javítja a bőr állapotát is.
Miből áll egy ilyen kezelés?
A svéd masszázs eredeti formájában nem csupán masszázsból áll, gyakran ötvözték vagy ötvözik ma is különféle testgyakorlatokkal. A kezelés alatt a masszőr először simító mozdulatokkal egyenletesen eloszlatja a masszázsolajat a testen, így lazítva el azt. Ezután a szív felé irányozott mélysimítások következnek, amik fokozzák a vérkeringést és segítik az izmok bemelegedését. A masszőr háton, lábon, mellkason és fartájékon gyúró mozdulatokat alkalmazva folytatja a terápiát, majd az ütögetés különféle formáival tonizálja a páciens izmait.
Kinek ajánlott?
Reumás megbetegedéseknél, mozgásszervi problémák esetén, ortopéd betegségek kiegészítő kezelésére, rándulások, görcsök és húzódások, szívpanaszok és magas vérnyomás esetén, tartáshibák korrigálására, izommerevség feloldására, valamint légzési problémák és pszichoszomatikus betegségek gyógyítására alkalmazzák.

6. Thai testmasszázs

Mire jó a Thai testmasszázs?
A Thai testmasszázs célja, hogy az izmok nyújtásával, nyomásával, különböző testhelyzetek felvételével biztosítsa a szabad energiaáramlást a szervezetben, így oldva fel a testet kínzó fájdalmakat és a merevséget. Fájdalomcsillapító hatása miatt gyakran alkalmazzák izületi és csontfájdalmak, gerincpanaszok kezelésére. A masszázs során a masszőr gyógyító keze nyomán a test és a lélek ellazul, a vér és a nyirokkeringés aktivizálódik, valamint beindul a szervezet öngyógyító mechanizmusa. Utóbbi miatt kiválóan alkalmas betegségek megelőzésére is. Ezen kívül a kezelés alkalmas szív- és érrendszeri, emésztőrendszeri és mozgásszervi betegségek kezelésére. Bőrregeneráló hatása is bizonyított, a kúra során a pórusok kitágulnak és a felgyorsult vérkeringéssel a méreganyagok kitisztulnak a szervezetből, aminek következtében a bőr feszesebbé, rugalmasabbá válik. A test meghatározott pontjaira irányuló masszázs rendszeres alkalmazása ezen túlmenően hat a lélekre is, jó közérzetet teremt és a pihentség érzetét kelti.
Miből áll egy ilyen kezelés?
A Thai masszázs különlegességét az adja, hogy a hagyományos masszázstechnikáktól eltérően nem az izomzat átdolgozása a fő szempont hanem, a meridiánok mentén olaj, és krémek nélkül aktivizálja a megrekedt energiákat. A kezelés során a masszőr az akupresszúrás pontok nyomásával masszírozza végig a páciens egész testét. A technika különlegessége, hogy a páciens a földön fekszik, így egy szintbe kerül a masszőrrel, aki nem csak a tenyerével és ujjaival, hanem térddel, talppal és könyökkel is dolgozik.
Kinek ajánlott?
Általános közérzetjavító és betegségmegelőző hatása miatt bárkinek ajánlott. Ezen kívül kifejezetten jót tesz azoknak, akik ülő munkát végeznek, mozgásszegény életmódot folytatnak, valamint javallott reumatikus és ízületi panaszok, stresszes életmód, alvásproblémák esetén. Az izomzatot megmozgató gyakorlatok miatt gyakran alkalmazzák sportolóknál, illetve nehéz fizikai munkát végzők esetében is.

7. Arc és fej masszázs

Mire jó az arc és fej masszázs?
Az arc és a fej masszázst gyakran kényeztető és bőrfiatalító hatása miatt alkalmazzák. Célja, hogy megtartsa a szövetek rugalmasságát, késleltesse az öregedési tünetek megjelenését. Bőrre gyakorolt jótékony hatásai között érdemes még megemlíteni, hogy javítja a hám ellenálló képességét, csökkenti a mitesszerek képződését, javítja a tápanyagok felszívódását. Azonban a szépészeti okokon túlmenően a kezelés frissítőleg hat a szervezet egészére, csökkenti a fáradtságot és javítja a hajnál a vérkeringést. Ezen kívül az arc, fej, nyak, hát és váll masszírozása kitűnően alkalmas stressz-tünetek, az idegesség, a levertség kezelésére. A fokozott véráramlás következtébe nő a kreativitás és a koncentrálóképesség is.
Miből áll egy ilyen kezelés?
Az arc és fej masszírozása során a masszőr a fejet és az arc akupresszúrás pontjait érintve, energetikailag stimulálja azokat. Ezen pontok szakszerű masszírozása feloldja az energetikai blokkokat, így csökkentve a stresszt, a fáradtságot és a feszültséget.
Kinek ajánlott?
Stressz-csökkentő hatása miatt bárkinek jól eshet egy ilyen kezelés.

8. Hátmasszázs

Mire jó a hátmasszázs?
Talán a leggyakrabban alkalmazott masszázsforma a hátmasszázs, melynek célja, a hát, nyak és a deréktáj izmainak lazítása, illetve ezen testrészek vérellátásának javítása. A hát fájdalma általában a stresszre vagy a rossz tartásra vezethető vissza. A kezelés egyaránt alkalmas a mindennapi megterhelés következtében görcsössé váló izmok lazítására és a deformitás kompenzálására. A masszázs ezen kívül jótékony hatással van a lumbágóra és az ülőidegzsábára.
Miből áll egy ilyen kezelés?
A hátmasszázs alkalmával a páciens a hasán fekszik, bokája alá a masszőr hengerpárnát helyez, hogy izmai ellazuljanak. A masszőr az alsó borda alatt a keresztcsont és a derék területét, fent pedig a nyakat és esetleg a deltaizmokat masszírozza át, valamint különleges figyelmet szentel a lapocka megdolgozásának is. Utóbbi különösen fontos, hiszen itt található a legtöbb fájdalmas csomó.
Kinek ajánlott?
Leginkább azoknak az ülőmunkát végzőknek javasolt, akiknél a stressz vagy a helytelen tartás miatt alakult ki a hátfájás. Ezen kívül a kezelés alkalmas nyaki- vagy hátizom merevség, gerincproblémák, reumás megbetegedések, gerincferdülés, lumbágó, isiász, gerincsérv, nyaki- vagy hátizom görcsök, valamint izom húzódások kezelésére.

9. Thai talpmasszázs

Mire jó a talpmasszázs?
A talp masszázs alapelve, hogy talpunk testünk térképe. A kezelés kiindulópontja, hogy testünk minden szerve összeköttetésben van talpunk különböző felületeivel. A köztük levő közvetítőcsatornákon keresztül a lábon bizonyos pontok masszírozásával fejti ki egyes szerveinkre gyakorolt jótékony hatását. Gyakran alkalmazzák belső szervek funkcionális zavarainál, főként anyagcsere-betegségeknél, gerincbetegségeknél és csökkent hormontermelésnél értek el a módszerrel eddig jelentős sikereket. Ezen kívül a kezelés hatással van a szív- és keringési megbetegedésekre, kedvezően befolyásolja a légzőszervi, a hólyag-, a vesepanaszokat, az emésztési zavarokat, a reumát és a bőrproblémákat is. Pajzsmirigyprobléma és tarkófájás esetén is gyakran alkalmazott módszer. Lélektani hatása sem elhanyagolható, alkalmazása megszabadíthatja a pácienst a szorongás, stressz érzetétől. Ezen kívül javítja az immunrendszer működését, kiegyensúlyozza az energiaáramlást, valamint a vér és nyirok kerinést, így hatékony segítséget nyújt az egészség megőrzésében.
Miből áll egy ilyen kezelés?
A talpmasszázs a nyirokmasszázs alapjait használva fejti ki gyógyító - regeneráló hatását. Ha egy testrész vagy egy szerv beteg, akkor a talpon a hozzá tartozó pont különösen érzékennyé válik a fádalomra vagy nyomásra. A kezelés során a masszőr feladata ennek a pontnak a masszírozása, aminek hatására a hozzá tartozó testrégió keringése javul.
Kinek ajánlott?
Elsősorban azoknak, akik a fenti betegségek egyikében szenvednek, de kellemes stressz-oldó hatása miatt bárki számára jóleső relaxációs lehetőség.

10. Fogyasztó- és cellulit elleni masszázs

Mire jó a fogyasztó és cellulit elleni masszázs?
Végezetül, íme egy komplex kezelés napjaink két leggyakoribb szépészeti problémájával szemben. A kezelés természetesen a cellulittal és a feles kilókkal szemben lép fel. Hatékonyságát az irányított fizikai behatás jelenti, ami saját rendszerének köszönhetően mobilizálja a zsírsejtek tartalmát és stimulálja a szervezetet annak lebontására.
Hogy miből is áll egy ilyen kezelés?
Ebben az eseben nem egy kezelésről, hanem több terápiáról beszélünk, melyek önmagukban is hatással bírnak a cellulitra és a zsírsejtekre. A fenti összeállításból már kiderül sok masszázstechnika alapja a nyirokmasszázs, mely serkenti a nyirokrendszer működését, aminek hatására a zsírsejtek tartalmát egy komplex lebontási folyamat során a nyirok rendszeren, vérkeringésen és a kiválasztó rendszeren keresztül üríti a szervezetből. Ebből látható, hogy a vérkeringés fokozása a kezelés kulcsfontosságú lépését jelenti. Ebben segít a rendkívül intenzív fizikai kezelés, a köpölyös vákuum-kezelés, aminek helyi keringést növelő hatása anyagcsere fokozó hatású, így növeli a zsírsejtek lebontását és a depózsír elégetését. Ezt kiegészítve a speciális és radikális masszázstechnikával, a zsír"törő"masszázzsal még nagyobb erővel léphetünk fel a zsírsejtek és a cellulit ellen. A terápia során a masszőr a zsírsejtek tartalmát a súlyfelesleggel rendelkező területekről a kiválasztó rendszer irányában mobilizálja. A bőr feszességéről a testtekercselés gondoskodik, az ultrahangos kezelés pedig fokozza a sejtfalak áteresztő képességét mely szintén segíti a zsírsejtek tartalmának csökkenését. A kezelések egyes fázisait lépcsőzetes intenzitással alkalmazva és a megfelelő folyadékbevitelről gondoskodva a terápia hatékony fegyvert jelenthet a narancsbőr ellen, ugyanakkor segítheti a fogyást is.
Kinek ajánlott?
Bárkinek, aki fogyni szeretne, vagy narancsbőrtől szenved.
 
Végezetül néhány példa azokra az esetekre, amikor nem tanácsos igénybe venni semmiféle masszázsterápiát! A masszázsok semmilyen formája nem javasolt ugyanis láz, fertőző betegségek, akut gyulladás, daganatos betegségek esetén, friss traumát vagy műtétet követően, nyirokrendszeri problémák, valamint magas vérnyomás, előrehaladott csontritkulás, hámhiány, vérzékenység, egyes szív- és keringési problémák, terhesség és menstruáció, trombózisos megbetegedések, csonttörés, csontprotézis esetén, epilepsziás betegeknek, sebek, bőrgyógyászati problémák fennállásakor, illetve protézist viselőknek.
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...