Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Széchenyi Gyógyfürdő
Nyitva van

Éjszakai fürdőzés
Orvosi rendelés
Beutaló kérhető ide
Gyógyfürdő, Strandfürdő, Termálfürdő, Uszoda, Műemlékfürdő
Árak és információk


A Széchenyi Gyógyfürdő Európa egyik legnagyobb fürdőkomplexuma, amelyben 21 nyitott és fedett medence, valamint 10 szauna található.


A Széchenyi Gyógyfürdő gyógyvize Budapest második legmélyebb kútjából  76 fokos hőmérsékleten érkezik a felszínre. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően mára 21 medence közül választhatnak a vendégek. Az élménymedencében sodrófolyosó, víz alatti pezsegtetés, nyakzuhany és az ülőpadokba rejtett, hátat masszírozó vízsugár működik.
 
A hagyományos gyógyszolgáltatások mellett számos wellness szolgáltatás is elérhető a fürdőben, ilyen a kondicionáló terem és szauna használat, illetve az aerobic és a vízi torna. A fürdő 2012 szeptembere óta Magyar Termék Nagydíjjal is büszkélkedhet. Emellett az épület makettje képviseli Magyarországot a brüsszeli mini Európa makett kiállításon. A Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda, becenevén a „Szecska”, Budapest és egyben Európa egyik legnagyobb fürdőkomplexuma.

1913 óta nyitva a Széchenyi

Zsigmondy Vilmos, a kor nagyhírű bányamérnöke előzetes tanulmányozás után arra a következtetésre jutott, hogy Pest városában egy artézi kút sikeres fúrása legnagyobb valószínűséggel a Városligetben valósítható meg. Az elképzelést Pest város közgyűlése 1868. március 4-én elfogadta. A kút fúrásának helyéül a Városligetet jelölték ki (a mai Hősök terén, Árpád fejedelem lovas szobra előtti részen). A kút fúrása 1868 novemberében kezdődött el és 1878 januárjában fejeződött be. A fürdő építését 1909-ben kezdték meg Czigler Győző tervei alapján. A fürdőt, amelyet addig Artézi fürdő néven emlegettek, 1913. június 13-án nyitották meg, már Széchenyi Gyógyfürdő néven.

Pest első uszodája

A megnyitás után a fürdő népszerűsége rohamosan nőtt és 1919-ben már több mint 890 000 vendéget fogadott, így égetővé vált a fürdő fejlesztésének kérdése. Az 1926-ban kiírt pályázat eredményeképpen 1927 augusztusára elkészült a gyógyfürdő népfürdő szárnyainak bővítése, valamint egy fürdőstrand-uszoda létesítése. Ez volt a pesti oldal első uszodája.
A fürdő a II. világháborúban ugyan károkat szenvedett, de mivel a kút nem sérült meg a részleges üzemeltetés biztosított volt. 1963-ban a strandfürdő öltözőit téliesítették. A fürdőben 1982 óta nappali kórház működik napi 178 beteg ellátására alkalmas kapacitással (89 fő délelőtt és 89 fő délután). 1998 és 2006 között zajló felújítások eredményeképpen minden medence megújult, a strandmedencék vízforgatóval, a gyógymedencék korszerű hidraulikai berendezésekkel lettek ellátva.

Különleges szauna a Széchenyiben

2015-ben megnyílt a Széchenyi termál-kaszkád kabinja, ami a szaunázás és a gőzfürdőzés között képvisel átmenetet. Ilyen vagy hasonló kabint csak speciális adottságokkal rendelkező fürdők képesek működtetni, mivel kaszkádját saját termálvíz táplálja. A termál-kaszkád kabinban rétegződés alakul ki a padszinteken, így kellemesen, fokozatosan tudjuk magasabb szinteken, magasabb hőmérsékleten, koncentráltabb páraközegben átadni magunkat a fürdőzés élményének.
A termálvízzel üzemeltetett kaszkád párásítja a teret, telítve azt a termálvíz átható illatával. A különleges kabin egyesíti több szauna előnyös tulajdonságait, kíméletes, enyhébb szaunázási forma, ami kevésbé terheli meg a szervezetet.

Gyógyvíz

A fürdő vize kopásos jellegű ízületi és gerinc betegségek, krónikus ízületi gyulladások, ortopédiai műtétek és balesetek utáni rehabilitáció, gerincbántalmak, idegfájdalmak, a csontrendszer mészhiányos állapotai esetén ajánlott. Az ivócsarnokban különféle belgyógyászati problémák kezelésére alkalmas vizet ihatunk.

Éjszakai fürdőzés

A főváros legmenőbb éjszakai fürdőzése minden szombaton ide csalogatja a fiatalokat. Az immár több mint tizenhét éves múltra visszatekintő SPArty rendezvénysorozat évi 50 ezer vendégével a magyar főváros egyik leglátogatottabb eseményévé nőtte ki magát. A szombatra időzített bulikon vendégek a több száz éves falak között egyszerre élvezhetik a lágy termálvizet, a különleges vizuális effekteket és az igényes elektronikus tánczenét. A fürdőzés csak 18 év felettieknek szólnak, 22:30 órától hajnali 3 óráig.
 

Járja be a Széchenyi Gyógyfürdőt egy virtuális túrán!

Mozgassa a képeket az egérrel (mobilon az ujjával). A nyilakra kattintva új helyszínre jut.

Nézze meg a télen is nyitva tartó szabadtéri medencéket!



Tekintse meg a fedett gyógymedencéket is! 
 




Mutatunk még pár 360 fokos képet a szabadtéri medencékről, mekyeket az egérrel tud mozgatni (mobilon az ujjával).



 

Nézze meg a Széchenyi fürdőről készült videót is!

Hova kiránduljunk a környéken?

A fürdő közelében olyan látványosságokat csodálhatunk meg, mint a Városliget, mely Budapest második legnagyobb közparkja, területe 100 hektár. Kedvelt pihenőhely és kulturális centrum. Ide tartozik a Gundel Étterem, Fővárosi Állat- és Növénykert, Fővárosi Nagycirkusz, Vidámpark, Széchenyi fürdő, Vajdahunyad vára, Petőfi Csarnok, Közlekedési Múzeum és a Hősök tere is. A Fővárosi Állat- és Növénykert Magyarország legrégebbi, legnagyobb gyűjteménnyel rendelkező állatkertje, 1866-ban nyílt meg. A Hősök tere egy Milleniumi emlékmű, a tér az előtte fekvő Andrássy úttal együtt a Világörökség része. A Szépművészeti Múzeum épülete a Hősök tere műemlékegyüttesének része. Budapest programjairól itt olvashatunk bővebben. 
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a Széchenyi Gyógyfürdő aktualitásairól (pl. árváltozás, akciók, programok) Kattintson az alábbi gombra...

Szállások a fürdő közelében