Quantcast

Aktuális akciók
Őszi wellness akciókŐszi wellness akciók Őszi fürdőtippekŐszi fürdőtippek

Gyógyhely

A gyógyhely megnevezés valamely település, vagy településrész megjelölésére akkor használható, ha azt az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Országos Tisztifőorvosi Hivatala gyógyhellyé nyilvánítja, melynek szigorú feltételei vannak. A Hivatal vizsgálja, hogy van-e az adott helyen olyan elismert természetes gyógytényező, mint például a gyógyvíz, gyógyiszap, gyógygáz vagy az éghajlat. Az is fontos, hogy ezek igény bevételéhez rendelkezésre álljanak a megfelelő intézmények, ami lehet gyógyfürdő, gyógyszálló, gyógybarlang, mofetta. A gyógyítás zavartalanságát, a betegek nyugalmát biztosító környezeti feltételek megléte is szempont. Így a megfelelő infrastruktúrát, a kiemelten védett területre előírt levegőtisztasági értéket, a fokozottan védett területnek megfelelő zajszintet, a rendezett zöldterületek adottságát is vizsgálják.
Gyógyhelyeken található fürdők Magyarországon >>


Témába vág

Ettől lesz gyógyhely a gyógyhely

Sokszor használjuk – akár a gyógyvízhez kötődően – a gyógyhely kifejezést. De vajon mindig helyesen tesszük? Ahhoz, hogy egy terület magáénak tudhassa a címet, sokféle feltételnek kell egyszerre teljesülnie. Ismerjék meg, pontosan mitől is „gyógy” a gyógyhely!

Gyógyhely lett Kehidakustány

Gyógyhellyé nyilvánította Kehidakustányt az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ). A termálfürdővel is rendelkező településsel együtt idén tízzel bővült, így már összesen 30 tagot számlál a hazai gyógyhelyek listája.

Mióta gyógyhely lett, elárasztották a turisták

Nyíregyháza fürdőhelyét tavaly az ország tizenhatodik gyógyhelyeként regisztrálták. Ezzel a nyírségi megyeközpont olyan gyógyhelyek mellé sorakozott fel, mint Bükfürdő, Hajdúszoboszló vagy Hévíz.