Trópusok növényeitől pompázik a hazai fürdő
Az Aquaticum Mediterrán Élményfürdő abban is különlegesnek számít a hasonló profilú szabadidős intézmények között, hogy számos vízi élménye mellett növényállományát tekintve is egyedülálló az országban.
Ezzel együtt az aquaparkok, fedett élményfürdők nemzetközi, kertészeti trendjeinek megfelelően idén az Aquaticum SPA munkatársai olyan növénytelepítési beruházás mellett döntöttek, amely tovább erősítheti a debreceni élményfürdő turisztikai vonzerejét.
A kivitelezés ez év márciusában valósulhatott meg. A munkálatok során mintegy 750 db, 22 féle növény került beültetésre a 2000 zsák (100 m3) friss virágfölddel telítettet ágyásokba. Az eddigi meglévő dús tropikus növényzet színes levelű és virágzó növényfajtákkal, talajtakarókkal egészült ki, amely kivételes esztétikai élményt nyújt a fedett vízicentrumba látogató fürdővendégeknek.

A telepítés idején többek között pálma-, liliom-, páfrány- és krotonféléket ültettek, de ezek mellett virágzó vitorlavirágok és orchideafélék is díszítik mostantól az élményfürdő belsejét.
Látnivalók a közelben
Hókuszpókusz Kalandpark - NyíradonyNagyerdei Kultúrpark Állat- és Növénykertje
Hotel Aranybika
Déri Múzeum
Bánki pihenőcentrum Tájház és Arborétum
Debreceni Református Kollégium Múzeuma
Bényi Galéria
Kis Padlizsán - Vegánkonyha
MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ
Nagyerdei Víztorony
Pusztai Állatpark - Hortobágy
Debreceni Városháza
Szabó Magda Emlékház
Verestemplom
Szent Anna Székesegyház és Főplébánia
Kerekerdő Élménypark
Pásti utcai orthodox zsinagóga
Zsuzsi erdei kisvasút
Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum
Debreceni megyeháza
Debreceni Református Nagytemplom
Agóra Tudományos Élményközpont
Debreceni Nagyerdő



