Új medencékkel bővül a Kispesti Uszoda
Egy élménymedencét és egy gyermekmedencét építenek a Kispesti Uszodához tartozó szabadtéri területen. Az új medencék már az idei strandszezontól üzemelnek majd.
Már zajlik az építkezés a Kispesti Uszoda udvarán, áprilisban ugyanis várhatóan két vadonatúj kültéri medencét - egy élménymedencét, és egy gyermekmedencét - adnak át, amelyek a strandszezonban fognak üzemelni. A két új medence együttesen 102 négyzetméternyi vízfelülettel rendelkezik, a napozóterasszal, valamint a járdákkal együtt 386 négyzetmétert foglal el – olvasható a Termál Online-on.
A 60 millió forintba kerülő fejlesztés keretein belül egy régi raktárépület átépítését is tervezik, amely a későbbiekben a vendégek számára biztosítana öltözési, zuhanyozási és mosdóhasználati lehetőséget.
A jegyárakról egyelőre nincsenek pontos információk, de az már kiderült, hogy komplex uszoda és strandi belépőt is árusítanak majd, és lehetőségek lesz csak a strandi részbe is jegyet váltani.
Az uszoda életében nem ez az első komolyabb beruházás: az elmúlt években megújultak a nyílászárók és a fürdő világítása is, tovább az energiahatékonyság érdekében napkollektorok felszerelése is sor került, ami az újonnan megépülő strandmedencék vízének fűtésére is alkalmas lesz.
Így épülnek a kispesti strandmedencék:
Kép forrása: kispest.hu
Látnivalók a közelben
Budai ArborétumVirtuális Diamúzeum
Szalai Cukrászda
Gellérthegy és a Citadella
Budai Vár és Mátyás-templom
LifeTilt Food
Gusto Cafe
ParaPoly Budapest
Bonnie Goulash and Langosh Bar
Budapest Kongresszusi Központ
Vanilla Day SPA
Bar Ladino
Lánchíd
Almárium Bisztró
Széchenyi-hegyi Gyermekvasút
Pesterzsébeti Jégcsarnok
Városliget
WNDRLND
Közlekedési Múzeum
Múzeum Kávéház (még zárva)
Kóstolom Borbár
Hősök tere
Margit-sziget
Parlament
Jedermann Café
Dohány utcai zsinagóga
Andrássy út
Bocanova Étterem
Ferencvárosi Szabadidőpark a Nemzeti Atlétikai Központtal és a Futókörrel

