Budai Arborétum
BudapestA Gellért-hegy déli lábánál között található Budai Arborétum hazánk egyik legszebb arborétuma, mely egész évben ingyenesen látogatható.
Nekik ajánljuk: Családok, Fiatalok, Szeniorok
Nagyjából ennyi időre biztosít elfoglaltságot: 1-2 óra
Kb. ennyibe kerül egy főre: 0
Jelleg: Aktív időtöltés, Természeti látnivaló
Szabadtéri
Az arborétum növényeinek telepítése Räde Károly főkertész nevéhez köthető. Felügyelte az építési munkákat, és ő tervezte az üvegházakat is. Az akkori háromhektáros területen ezerféle fa és cserje, valamint 90 évelő növényfaj kapott otthont. A növények az oktatási szempontokat figyelembevéve rendszertani besorolásuk szerint kerültek telepítésre. 1920-ban közel egy hektárral bővült az arborétum, melynek terveit Rerrich Béla készítette, kivitelezője pedig Magyar Gyula volt. A kert állománya ekkor 1370 fa- és cserjefajra bővült. A II. világháború alatt ért károk felújítási munkái 1949-ben kezdődtek, amikor az elpusztult és idős növényeket lecserélték, valamint új fajokat is telepítettek. 1963-ban megújult a sziklakert, a terület az igényesebb növények gondozására alkalmas új öntözőberendezést kapott.
1974-től újabb másfél hektárral bővült a terület, a fásszárú növényanyaga 800 taxonnal gazdagodott, majd később további 300 taxonnal. A Felső Kert 100 éves évfordulójára 100 nárcisz- és 100 tulipánfajtát ültettek, 1994-ben megépült a trópusi-szubtrópusi növényzet számára az üvegház, 1997-ben pedig a kerti tó. A Felső Kertben a 100 éves fennállás évfordulóján 100 nárcisz- és 100 tulipánfajtát magába foglaló hagymásgyűjtemény létesült. 1994-ben megépült a trópusi-szubtrópusi gyűjteménynek helyet adó alsó üvegház, 1997-ben kialakításra került a kerti tó.
Az alsó kert megépítésekor a növények igényeit vették figyelembe, ezáltal a hasonló fajtákat egymáshoz közel helyezték el, így alakultak ki a tematikus gyűjtemények, mint például a mediterrán a mediterrán gyűjtemény, az árnyékkedvelő növények, a virágos díszfák, a lombszíneződéssel díszítő fajok, fajták gyűjteménye. Jelenleg az arborétum 1960 féle díszfát, díszcserjét, 240 fajta hagymás-gumós virágot és 300-féle egyéb évelőket foglal magában.
Nézze meg a 360 fokos képet a Budai Arborétumról!
Mozgassa a képeket az egérrel (mobilon az ujjával).
Ha a napot egy igazán különleges budapesti fürdőben fejeznénk be, akkor érdemes ellátogatni a közeli Rudas vagy Gellért fürdő valamelyikébe. A Rudas fürdő Európa egyik leglátványosabb gyógyfürdője, a tetőtéri medencéből csodálatos kilátás nyílik a Dunára és a Budai részre, melyet egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni. Egyedi élményben lehet részünk, ha a Gellért Gyógyfürdőt választjuk, amely Budapest egyik nevezetes gyógyfürdője, épülete a magyarországi szecesszió kiemelkedő alkotása.
Rudas Gyógyfürdő és Uszoda
Dandár Gyógyfürdő
Gellért Gyógyfürdő és Uszoda
Király Gyógyfürdő
Dagály Gyógy-, Strandfürdő és Uszoda
Lukács Gyógyfürdő és Uszoda
Pesterzsébeti Fürdő és Strand
Csillaghegyi Fürdő és Strand
Csepeli Strandfürdő
Palatinus Gyógy-, Strand- és Hullámfürdő
Paskál Gyógy- és Strandfürdő
Pünkösdfürdői Strandfürdő
Római Strandfürdő
Aquaworld Resort Budapest
Irgalmasok Veli Bej Fürdője
Újhegyi Uszoda és Strandfürdő
Nyéki Imre Uszoda
Újlak Uszoda
Bókay Park Uszoda és Strand
Erzsébetligeti Rátonyi Gábor Uszoda és Strand
Kispesti Uszoda