Budapesten tartja közgyűlését az Európai Történelmi Fürdővárosok Szövetsége
Az Európai Történelmi Fürdővárosok Szövetsége 2023. november 30 – december 2. között Budapesten tartja közgyűlését a főváros egyesítésének 150. születésnapja alkalmából. Budapest Fővárosa és a Budapest Gyógyfürdői Zrt. meghívására Európa 14 országa 28 városából mintegy 60 résztvevő érkezik a közgyűlésre.
Budapest Főváros 2010 végén csatlakozott az Európai Történelmi Fürdővárosok Szövetségéhez (European Historical Thermal Towns Association – EHTTA), melynek célja az európai fürdővárosok együttműködése, a fürdővárosok népszerűsítése. A szövetségben való tagság egyidejűleg a “Termál örökség és fürdővárosok tematikus útjához” való csatlakozást is jelenti.
A szövetség első alkalommal rendezi meg közgyűlését Budapesten 2023. november 30 – december 2. között, melynek fő szervezője a szövetségben Budapest Fővárost képviselő Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH). A találkozón mintegy 60 szakember vesz részt, köztük polgármesterek, régiók vezetői, fürdők vezetői.
Az EHTTA közgyűlés kiváló alkalom arra, hogy a 150 éves születésnapját ünneplő, napjainkra világvárossá fejlődött Budapestet megmutassuk az európai partnereknek, köztük Európa számos világszerte is ismert fürdőhelyének.
A háromnapos rendezvény kiemelt programja a szövetség és a fürdőtársaság által rendezett szakmai konferencia, melyen az EHTTA tagjai és a hazai szakmát képviselve a Magyar Fürdőszövetség tagjai is részt vesznek. A konferenciát Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere, Szűts Ildikó, a BGYH vezérigazgatója, valamint az EHTTA részéről Riccardo Mortandello elnök és Eric Brut alelnök nyitotta meg.
Karácsony Gergely főpolgármester köszöntőjében kiemelte: „A város alatt található termálforrások a természet ajándékai. Ezt az ajándékot kompromisszumok nélkül, minden áron óvnunk kell. Ahogy minden más természeti értékünk, úgy termálforrásaink is élvezik a városvezetés védelmét.”
„Hatalmas örökség és érték van ránk bízva. A büszkeség mellett ez hatalmas felelősséggel, sok kihívással és kemény munkával is jár. Minden nap azon dolgozunk, hogy megőrizzük és továbbadjuk fürdőkultúránk értékeit és magas színvonalú szolgáltatást nyújtsunk vendégeinknek.” – hangsúlyozta Szűts Ildikó vezérigazgató.
Rudas Gyógyfürdő és Uszoda
Gellért Gyógyfürdő és Uszoda
Király Gyógyfürdő
Lukács Gyógyfürdő és Uszoda
Lánchíd
Hősök tere
Vanilla Day SPA
Gusto Cafe
Pesterzsébeti Jégcsarnok
LifeTilt Food
WNDRLND
Szalai Cukrászda
Budai Vár és Mátyás-templom
Budai Arborétum
Almárium Bisztró
ParaPoly Budapest
Jedermann Café
Virtuális Diamúzeum
Bar Ladino
Bocanova Étterem
Parlament
Andrássy út
Közlekedési Múzeum
Bonnie Goulash and Langosh Bar
Kóstolom Borbár
Széchenyi-hegyi Gyermekvasút
Gellérthegy és a Citadella
Margit-sziget
Dohány utcai zsinagóga
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...




